

повезане вести






ВЕЧЕ ПЕЊАЧКОГ ФИЛМА
Четвртак, 13. март 2025. године
Мала сала НКЦ-а
у 19 сати
Каи Лигхтнер, Јое Киндер & Цонние Лигхтнер у „Деатх оф Виллаинс”
Некадашње чудо од детета у пењању суочава се са сопственим демонима и поремећајем у исхрани, док покушава да оствари животни сан – прво слободно пењање руте тежине 5.15. На том путу му помаже неочекивани и контроверзни партнер.
Дидиер Бертход, Тхомасина Пидгеон & Цедар Пидгеон у „Тхе Цобра & Тхе Хеарт”
Невероватна двадесетогодишња сага о вртоглавој љубавној причи, поразу на легендарном успону, религиозном преобраћењу, породичној издаји, борби самохране мајке и очајничком покушају да се исправи прошлост – кроз другу шансу за љубав, очинство и пењање.
Сиебе Ванхее, Сеан Виллануева О’Дрисцолл & Ницо Фаврессе у „Ридерс он тхе Сторм”
Биг wалл пењач Сиебе Ванхее окупља екипу – фотографа Дреwа Смитха и сународнике Ницо Фаврессеа и Сеана Виллануеву О’Дрисцолла – како би покушали прво слободно пењање легендарног пута Ридерс он тхе Сторм на источној страни Торре Централа у Патагонији.