Од петка, 30. маја, до среде, 4. јуна, у Нишу ће се обележавати градска слава – Свети цар Константин и царица Јелена. На програму су разнолике ствари – од Римског фестивала, ликовне колоније, изложби и представа, преко литургија, радионица за децу, променадног наступа Војног оркестра, дружења полиције са грађанима, путујуће библиотеке, до Палилулске вечери и Међународног симпозијума византолога.